II Integracyjny Weekend Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu w Wierchomli za nami

Europejski Klub Kobiet Biznesu to miejsce stworzone dla kobiet biznesu. Każda z Członkiń prowadzi własną działalność. Chęć rozwoju osobistego i zawodowego przyciągnęła w jego szeregi ponad sto kobiet. Założycielka EKKB, Ilona Adamska, wyznaje, że klub to świetne miejsce na wymianę kontaktów biznesowych, dobry PR, reklamę i promocję biznesów każdej z Klubowiczek. W dniach 21-23 maja 2021 roku odbył się II Integracyjny Weekend Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu w Hotelu Wierchomla SKI & SPA Resort w Beskidzie Sądeckim. Co wartościowego zyskały uczestniczki podczas wyjazdu? Czy spotkania w kobiecym gronie pomagają w biznesie a także dlaczego warto dołączyć do naszego Klubu? O to wszystko zapytała uczestniczki wyjazdu Elżbieta Jachymczak, red. naczelna magazynu Business Intelligence.

 

Kobieca moc to pewność siebie

Członkostwo w Europejskim Klubie Kobiet Biznesu to szerokie możliwości rozwoju na wielu płaszczyznach. Członkinie budujące klub i dołączające do niego to kobiety posiadające mądrość życiową, wiedzę i doświadczenie, często w bardzo różnych dziedzinach. Ta różnorodność jest wartością dodaną, z której każda może czerpać wiedzę dla rozwoju siebie i swojego biznesu.

To właśnie w gronie innych kobiet możemy otworzyć się na odkrywanie naszej kobiecej natury i jej celebrowanie. Wspólnie spędzony czas daje nam możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami i wartościami. I działa to na zasadzie win-win. Każda z nas daje coś z siebie i otrzymuje coś od innych kobiet.

Kobieca moc to pewność siebie, wiara w siebie i wiara w swoje możliwości. Kobiety posiadają umiejętność połączenia swoich mocy, by wyrażać to, co jest dla nich ważne – podążanie w obranym kierunku, w zgodzie ze sobą i wyznawanymi wartościami.

Nasz tegoroczny, zorganizowany przez Ilonę Adamską, integracyjny wyjazd w góry, był potężnym zastrzykiem nie tylko cennej wiedzy w dziedzinie rozwoju osobistego, osiągania celów, budowania wizerunku, organizacji spotkań biznesowych wraz z doborem wina oraz wiedzy, jak radzić sobie z krytyką i hejtem w biznesie, ale również kobiecej mocy i energii. To niesamowite flow, które każda z nas poczuła przez te kilka wspólnie spędzonych dni, szczególnie podkreśla to, o czym każda kobieta powinna pamiętać – razem mamy moc tworzenia rzeczy wielkich. – mówi Renata Targosz, właścicielka ZaKładka Bistro de Cracovie

Wiedza od praktyków najwyższą wartością

– Nauka od praktyka to największa wartość, jaką mogę dostać, prowadząc własny biznes. Na co dzień dbam o zdrowie, urodę, ciała i duszę moich klientów, jako kosmetolog i przyszła pielęgniarka. Pracuje komplementarnie. Tego też uczę przyszłych specjalistów w branży beauty. Taki właśnie był wyjazd organizowany przez Europejski Klub Kobiet Biznesu, ponieważ czuje, że nie tylko biznesowo, lecz i na polu kobiecości, duchowości, relacji i integracji dokonałyśmy wymiany wartości. Lecz czy to nie jest piękne? Spotkanie na ŻYWO, na którym poczułam nie tylko coś za coś… lecz szczerość. I wciąż chcę więcej. – wspomina Ewa Sidor, kosmetolog, właścicielka Gabriel Salon Urody

Wewnętrzna siła w kobiecym gronie

Wspaniały Czas za nami w gronie niezwykłych kobiet w Europejskim Klubie Kobiet Biznesu. Członkostwo w klubie podarowała mi siostra Ewa Sidor w prezencie za Awans Menagerski w Frimie Forever, gdzie razem budujemy nasz zespół Marzeń. Od roku uczestniczę w wydarzeniach klubu, jako gość, tym razem byłam również jedną członkiń. Idea oraz doświadczenia kobiet biznesu z naszego klubu są bezcenną wartością.

Miejsce stworzone przez Ilonę Adamską, gdzie możemy nawzajem się inspirować i wspierać. Miniony weekend to niesamowite rozmowy z kobietami, które miałam przyjemność poznać osobiście. Do tej pory widywałyśmy się w sieci. Mamy możliwość spotkania się, wymiany doświadczeń, poznania innej perspektywy myślenia na temat biznesu, przecież każda z nas tak naprawdę robi coś innego, a jednak tak wiele nas łączy.

Wróciłam zmotywowana do działania, odzyskałam wewnętrzną energię. Uświadomiłam sobie, jak ważne są spotkania z kobietami, które również realizują swoje cele, plany i marzenia. Głęboko wierze, że następne spotkania będą równie wartościowe. – opowiada Magdalena Sławińska, Manager Forever.

Kiedy nasza dusza może nas dogonić

W swojej pracy bardzo często spotykam kobiety, które niestety nie są samodzielne finansowo. Szukałam środowisk, gdzie będę mogła podzielić się swoimi doświadczeniami w zakresie budowania swobody, a docelowo wolności finansowej. Jako finansistka wiem, że aby zaistniały pewne zdarzenia, trzeba je zaplanować. Cuda zdarzają się, owszem, jednak ja, mocno stąpam po ziemi. Zauważyłam, że temat pieniądza jest bardzo pomijany. Jednak to, że o czymś nie rozmawiamy, nie oznacza, że nie istnieje. I tak począwszy od lokalnego „Biznesu dla kobiet” w mieście Bydgoszczy, zapragnęłam wyjść poza swoje środowisko.

Członkostwo w EKKB to dla mnie otwarcie się na zupełnie nowe kontakty. Już od wieków wiadomo, że prawdziwe relacje tworzą się, gdy aktywnie, wspólnie spędzamy czas. Co innego jest siedzieć na wykładzie czy konferencji, gdzie zmieniają się prelegenci, a co innego wybrać się w góry. I właśnie takie wspólne wyjazdy, jak ten, do Wierchomli, gdzie w pięknym otoczeniu natury, ciszy i spokoju można spokojnie porozmawiać. Bo to jest czas, kiedy nasza dusza może nas dogonić, jak mawia Wojciech Eichelberger, trener i doradca biznesu. Możemy pozwolić sobie na bycie tu i teraz. I wówczas okazuje się, że każda ma coś do dania drugiej kobiecie. Może czas, może swoją historię. Są przecież pośród nas matki, singielki, a nawet tak jak ja: ośmiokrotne babcie.

Dla mnie otaczanie się kreatywnymi kobietami budzi kreatywność we mnie. Pozwala uwierzyć, że metody komunikacji z klientami, mogą być zastosowane również w moim biznesie. Wywodzimy się z różnych domów i środowisk. To jest piękne, że łączy nas wspólny cel: wzrastanie w rozwoju własnym i rozwijanie swoich biznesów. Nawiązują się też twórcze współprace. – dodaje Mirosława Kowalkowska, specjalista ds. ubezpieczeń i inwestycji coach/mentor finansowy

OBEJRZEJ NASZĄ GALERIĘ: 

Źródło: https://business-intelligence.com.pl/europejski-klub-kobiet-biznesu-fotorelacja/?fbclid=IwAR21-JyJnGaagK44OYHIX9x9xRVDIQP6EZa9Z_g09fvysNSfLfIak04af4o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *