Członkinie Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu podbiły galę LWICE BIZNESU 2021

17 czerwca w zabytkowych wnętrzach Warszawskiego Domu Technika NOT przy ul. Czackiego 3/5 odbyła się gala wręczenia statuetek Lwice Biznesu 2021. To 6. i zarazem ostatnia edycja prestiżowego plebiscytu organizowanego od 2014 roku przez Ilonę Adamską i magazyn LAW BUSINESS QUALITY. Wśród laureatek plebiscytu i bohaterek książki „LWICE BIZNESU. KOBIETY SUKCESU O PASJI W BIZNESIE” aż 24 panie to członkinie Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu.

 

Wydarzenie przyciągnęło sporo gwiazd. Na scenie nagrody odbierały m.in.: Katarzyna Bonda, Paulina Smaszcz, Monika Richardson, Maria Góralczyk, Kamil Mokrzycki (lider zespołu Sound’n’Grace) czy Katarzyna Miller. Wśród nagrodzonych tegorocznymi statuetkami LWICA BIZNESU 2021 znalazły się także Renata Przemyk, Luiza Moir, Ewelina Flinta i Halina Mlynkova, które ze względu na koncerty nie mogły pojawić się na gali. Nagroda Specjalna trafiła w ręce Teresy Rosati, Ambasadorki Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu.

Jak udział w projekcie LWICE BIZNESU, a także w samej gali wspominają klubowiczki? Zapytaliśmy o to kilka z nich.

Monika Makarewicz, specjalista ds.ubezpieczeń:Na gali pojawiły się kobiety nietuzinkowe. Niezaprzeczalnie kobiety sukcesu, które inspirują i wytyczają szlaki oraz pokazują innym, jaką drogą podążać, aby dojść do celu. Wśród gości było sporo dziewczyn z naszego Klubu, które były bohaterkami kolejnej części książki „Lwice Biznes” pod redakcją Ilony Adamskiej, tym razem opowiadającej o pasji w biznesie. Atmosfera na gali była niezwykle radosna i przyjacielska, bez nadęcia, co się dziś bardzo ceni. Każdy z uczestników mógł poczuć się wyjątkowo. Również dzięki wielu gwiazdom, które przyjęły zaproszenie Ilony i zaszczyciły nas swoją obecnością.

Cieszę się, że mogłam spotkać się z naszymi członkiniami, z którymi czuję się bardzo zżyta. Klub wniósł wiele dobrego w moje życie. Skupia wokół siebie naprawdę fantastyczne kobiety, które chętnie dzielą się pomysłami, służą radą i pomagają w rozwoju. Od czasu, gdy jestem w Klubie (niebawem minie rok), czuję, że się rozwijam zawodowo, próbuję nowych rzeczy oraz doświadczam tego, czego nie miałabym możliwości spróbować gdzie indziej, np. pisania artykułów, promowania swojego nazwiska w sieci, udzielania wywiadów do kamery czy pozowania do kalendarzy charytatywnych. Dzięki Ilonie Adamskiej, naszej pani prezes, zmieniłam się także prywatnie, stałam się bardziej kobieca i wreszcie mam okazję, żeby wyjąć z szafy eleganckie stroje i poczuć się jak dama. Jednak najcenniejsze, co dał mi Klub, to poczucie, że odrastają mi niegdyś wyrwane piórka, a przyklapnięte dotychczas skrzydełka są coraz bardziej gotowe do tego, żeby poszybować wyżej. Obserwując działania Ilony oraz innych Klubowiczek, utwierdzam się w przekonaniu, że nie ma rzeczy niemożliwych i wszystko da się zrobić, że nie wolno się cofać ani bać się i trzeba czerpać z życia pełnymi garściami. Dzięki historiom wielu kobiet z klubu podjęłam także decyzję o odejściu z korporacji i rozpoczęciu przygody z własnym biznesem.

Agnieszka Czajkowska-Wendorff, psycholog, psychoterapeutka:Gala Lwic Biznesu 2021 odbyła się w przepięknym miejscu – Warszawskim Domu Technika NOT. Już sama magia tego miejsca cudownie wpłynęła na niesamowitą atmosferę. Doskonałe miejsce, klimat uroczystości oraz wyjątkowi goście – wszystko to idealnie ze sobą współgrało. Na gali miałam możliwość spotkać przyjaciół, a także bliskie mi osoby z całej Polski. Doświadczyłam tego, że można budować bliskie relacje, zarówno osobiste, jak i zawodowe, wśród kobiet, do których ma się zaufanie. Właśnie te kobiety należą do Klubu Biznesu. Ogromną wartością była dla mnie rozmowa ze wspaniałą psycholożką panią Katarzyną Miller, ponieważ zależało mi na tym, by opowiedzieć jej o moim nowym projekcie. Byłam bardzo ciekawa jej opinii! Cudownie było usłyszeć, że jest to bardzo dobry pomysł i że mocno mi kibicuje. Jest nawet szansa, że pani Katarzyna weźmie w nim udział – byłoby mi bardzo miło. Ogromne emocje towarzyszyły mi również przy licytacji, ponieważ było widać, z jakim oddaniem wszyscy biorą w niej udział. A wszystko po to, by móc zrobić coś dobrego dla innych. Fantastyczny występ muzyczny dostarczył dodatkowych wzruszeń. Przemiłą niespodzianką było dla mnie wyróżnienie, które otrzymałam. Jestem ogromnie wzruszona, że mogłam stanąć na scenie wśród innych fantastycznych kobiet sukcesu.

Kate Tiu, właścicielka PMU Kate Tiu Beauty Academy w Wielkiej Brytanii:Całe moje życie opiera się na szybkim podejmowanie decyzji i są to z reguły sytuacje i decyzje bardzo spontaniczne. Gdy dostałam propozycję wzięcia udziału w projekcie książkowym „Lwice Biznesu. Kobiety sukcesu o pasji w biznesie”, nie zawahałam się ani minuty. Gala i premiera książki to bardzo prestiżowy event, gdzie można spotkać ludzi ze świata biznesu i mediów. To świetna okazja do wymiany kontaktów i networkingu na naprawdę wysokim poziomie. Cieszę się, że byłam jego częścią.

Anna Guzior-Rutyna, swatka, coach relacji, autorka książek:Finałowa Gala Lwic Biznesu 2021 to wydarzenie, które na długo zostanie w mojej pamięci. Czułam dumę, że mogłam być wśród tak przedsiębiorczych ludzi, a jednocześnie swobodę oraz ogromny spokój. Cudownie było poznać nowe twarze i zobaczyć koleżanki z Europejskiego Klubu Biznesu. Spotkać ulubioną pisarkę kryminałów, wylicytować obraz.

Wiem, że współpraca z Iloną Adamską to dobra decyzja. Każdy projekt z nią to trampolina do sukcesu. Dlatego zdecydowałam się na udział w czterech książkach, w tym w książce Lwice Biznesu, należę do Europejskiego Klubu Biznesu, który gorąco polecam, a po urlopie dołączę do nowego projektu Diamenty Kobiecego Biznesu, bo czuję, że w gronie takich kobiet mogę wszystko.

Joanna Czerny, magister pedagogiki resocjalizacyjnej, wróżka:Gala Lwice Biznesu 2021 pozostanie w mojej pamięci na długo. Dla mnie było to wydarzenie bardzo emocjonalne, na którym zostałam wyróżniona i doceniona przez kapitułę konkursu wspaniałą statuetką. To pierwsza tak prestiżowa nagroda w moim życiu, która zmotywowała mnie do dalszej pracy i dała poczucie, że to, co robię, jest ważne.
Właścicielka plebiscytu Lwice i Lwy Biznesu, a jednocześnie organizatorka konkursu, wspaniała Ilona Adamska, zadbała o cudowną atmosferę, piękny wystrój sali, urozmaicenie wydarzenia występami artystycznymi. Wartością dodaną tej imprezy była część charytatywna, podczas której udało się zebrać sporą kwotę na wakacje dla dzieci z Fundacji Joanny Radziwiłł „Opiekuńcze Skrzydła”. To wspaniałe, że obok zabawy można pomyśleć o osobach, które o rozrywce mogą tylko pomarzyć.

Na innych tego typu wydarzeniach wyróżnieni wzajemnie sobie gratulują i prześcigają się w udowadnianiu innym, który z nich jest lepszy. Jest lans i skupienie uwagi wyłącznie na sobie. Nie zawsze jest część charytatywna. Na Lwicach było inaczej: każdy był nagrodzony i wyróżniony, nawet dzieciaki, które o swoich marzeniach nie mówią głośno. Większa część uczestników gali prześcigała się między sobą, aby zakupić produkt za jak najwyższą kwotę, bo każda złotówka szła na jeden cel: wakacje dla ubogich dzieci. Każdy chciał na ten cel dać coś od siebie. To było niesamowite! To pokazuje, że Ilona Adamska skupia wokół siebie ludzi, dla których los potrzebujących jest ważny. Ogromnie podobają mi się takie inicjatywy, dlatego chętnie będę brała udział w kolejnych projektach Ilony Adamskiej.

Na Gali Lwic/Lwów Biznesu wystąpiłam również w roli autorki jednego z felietonów w książce „Lwice Biznesu. Kobiety sukcesu o pasji w biznesie”. Jestem niezwykle szczęśliwa, że miałam możliwość w jednej publikacji znaleźć się obok innych wspaniałych kobiet biznesu i ekspertów, m.in. Pani Rosati czy Jakuba B. Bączka. Czuję się dzięki temu wyróżniona jako bizneswoman, ale i spełniona jako kobieta. Takie projekty bardzo wzmacniają wartość osoby i podnoszą jej samoocenę, jednocześnie motywują do dalszego rozwoju.

Ilona Adamska pomogła mi się rozwinąć zawodowo i osobowo. Trudno jest radość i wdzięczność wyrazić słowami, ale te uczucia czuć mocno w sercu. I one w nim pozostaną. Ty, drogi Czytelniku, możesz tylko uwierzyć mi na słowo lub sam się przekonać, przystępując do projektów Ilony Adamskiej. Z pewnością udział w nich zmieni pozytywnie Twoje życie, jak zmieniło moje.

Magdalena Nowak, prezes Wealth Management Services sp. z o.o, ławnik: – Plebiscyt LWICE BIZNESU to projekt, który trwa od 2014 r. Byłam niezmiernie zaszczycona, mogąc znaleźć się w gronie tak zacnych kobiet. Wiele z nich prowadzi swoje biznesy, inne zajmują kierownicze stanowiska. To bardzo ważne w dzisiejszych czasach, aby praca kobiet była doceniana i dostrzegana. Co pozwala prowadzić firmę w sposób jedyny i niepowtarzalny? Właśnie pasja! Jeśli jej nie ma, do pracy chodzisz „za karę”, „z przymusu”, nie widzisz w tym żadnej radości ani pozytywów. Dzięki przystąpieniu do projektu mogłam opowiedzieć również o tym, czym ja się na co dzień zajmuję – wśród wielu „doradców” moja praca jest niepowtarzalna. W książce „Kobiety sukcesu o pasji w biznesie” możesz przeczytać o tym, czym dla mnie jest pasja i sukces.

Jestem członkinią kilku klubów biznesu, w tym Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu, którego prezeską jest Ilona Adamska – dla mnie kobieta dojrzała, świadoma, a przede wszystkim prawdziwa. Jej wizerunek jest spójny z tym, co robi. Ma głowę pełną oryginalnych, nowych i niepowtarzalnych pomysłów i dzięki temu można w tym klubie wiele osiągnąć, o czym niejednokrotnie się wypowiadam. Jeśli umiesz wykorzystać czas i miejsce, to właśnie tu możesz to osiągnąć i wzbić się na wyżyny. Tylko ktoś, kto nic nie robi, tkwi w miejscu. Inni rozwijają skrzydła.

Lucyna Malik, twórczyni marki pasjawbiznesie.pl, specjalistka budowania strategii marketingowych:Gdy tylko dowiedziałam się o pomyśle powstania książki „Lwice Biznesu. Kobiety sukcesu o pasji w biznesie”, wiedziałam, że to projekt dla mnie. Kiedy po kilkunastu latach pracy na etacie zdecydowałam się zrezygnować i założyć swój własny biznes, wiedziałam, że tym razem to musi być praca, którą kocham. Dość kompromisów, dość spełniania oczekiwań innych, tym razem chciałam wreszcie poczuć satysfakcję i spełnienie, chciałam, aby to, co robię, przynosiło radość nie tylko mnie, ale i innym. Pamiętam motto, które wtedy wisiało nad moim biurkiem: „Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia więcej”.

Byłam zdecydowana i zdeterminowana, aby te słowa stały się rzeczywistością, a nie życzeniem. I tak się stało. Co było wtedy najtrudniejsze? Paradoksalnie – znalezienie pasji. Chciałam przekształcić pasję w biznes, ale nie miałam pasji! Nie miałam tej jednej jedynej czynności, której mogłabym się poświecić bez reszty, przy której czuję, że żyję, przy której zapominam o całym świcie. Pewnie nie znalazłabym tej „pasji”, gdybym nie trafiła na stwierdzenie, które śmiało mogę powiedzieć, zmieniło moje życie, a mianowicie „pasja to nie to, co robisz, ale UCZUCIE, które towarzyszy ci przy wykonywaniu tej czynności”. To było TO, dalej poszło już z górki, życie samo zaczęło podsyłać sytuacje i ludzi. Zaczęłam pracować zdalnie, jako wirtualna asystentka, i tak powstała moja pierwsza firma „Pasja w Pracy”. Nauczyłam się tworzyć strony internetowe, obsługiwać programy mailingowe, graficzne i do edycji wideo. Byłam w swoim żywiole, ale czułam, że to nie koniec. Poszłam na studia podyplomowe z e-marketingu, i tu kolejny strzał w dziesiątkę, to mnie pociągnęło, zaczęłam tworzyć strategie e-marketingowe, a ponieważ popyt na tego typu usługi okazał się duży, stworzyłam moją drugą markę „Pasja w Biznesie”.

Właśnie kiedy byłam na początku tworzenia mojego nowego biznesu, pojawiła się Ilona Adamska i jej projekt książki o pasji w biznesie – po prostu nie mogło mnie tam nie być! Dodatkowo Ilona zaproponowała mi udział w EKKB, do którego równie chętnie dołączyłam. I tu można powiedzieć, mój biznes nabrał prędkości petardy! Wywiady, artykuły, książka i w końcu udział w Gali „Lwice Biznesu 2021” to coś, o czym jeszcze kilka lat temu nie śmiałabym nawet marzyć. Bycie członkiem Klubu to jednak coś więcej, to przede wszystkim LUDZIE, to wspaniałe kobiety, które mają swoje prawdziwe historie, to pasje, energia, to wspólne wyjazdy, spotkania i długie rozmowy, to również wsparcie w codziennych sprawach. To możliwość podzielenia się radościami smutkami czy nowymi pomysłami na naszej zamkniętej grupie. Wspaniale mieć wokół siebie pozytywnych wspierających ludzi. Są w życiu wydarzenia i ludzie, którzy zmieniają je nieodwracalnie i takim jest Ilona Adamska i jej Klub Kobiet Biznesu.

Mirosława Kowalkowska, coach, mentor finansowy:Tematem moich rozmów z klientami są pieniądze. Pieniądze, jak wiemy, szczęścia nie dają, dają jednak możliwości, a możliwości są wymiarem luksusu. Praca moja to nieustanne ustalanie potrzeb na dzisiaj i myślenie o przyszłości. I tak jest już od 25 lat. I często walczę właśnie jak lwica, aby wyprzedzić sytuacje, które mogą zaskoczyć każdego: wypadek, choroba czy nagłe odejście. Właśnie dlatego szukam wszędzie możliwości spotkania z rozsądnie myślącymi osobami. A nam, kobietom, właśnie przypisuje się przecież rozsądne myślenie. Na gali spotkałam przede wszystkim osoby otwarte na współpracę. W rozmowie z Pauliną Smaszcz poruszyłyśmy temat narzędzi do opanowania budżetu domowego, planowania finansów i sposobów oszczędzania. Magdalena Nowak, obeznana we wszystkie tajemnice bankowo-komornicze, pomaga często moim klientom wyjść z tarapatów, w które dzisiaj tak bardzo łatwo wpaść. Alena Shpak dzięki mojemu pośrednictwu nawiązała współpracę z Oleną Brykowa właśnie z Bydgoszczy i będzie mogła rozwiązywać problemy prawnicze nie tylko w Warszawie. Dlatego uczestnictwo w gali jest tak istotne.

Ilona Adamska ogłasza projekt i odważne kobiety, które mają dużo do zaoferowania światu, zgłaszają się. I to jest piękne. Bo każdy ma obowiązek dzielić się swoim talentem i umiejętnościami właśnie w dziedzinie, w której został najbardziej obdarowany. Ja wiem od klientów, że często to moja konsekwencja, pamięć o szczegółach i cierpliwość na czas podejmowania decyzji jest dla nich najcenniejsza. Bo gdy dobro klienta jest dla nas ważne, to sam klient czuje się ważny i dlatego wraca.

Ujmuje mnie również zawsze aukcja na rzecz Fundacji Joanny Radziwiłł „Opiekuńcze skrzydła”. Jest to już mój czwarty projekt z Iloną Adamską, widzę od pierwszego wydania pozycji „Kobiety o kobietach, czyli cała prawda o płci pięknej”, jakie nawiązują się relacje, przyjaźnie. Coraz bardziej przeradza się to w sympatyczną społeczność, którą spinają wartości Ilony takie jak prawda, miłość, uczciwość, lojalność. Inaczej mówiąc – DIAMENTY KOBIECEGO BIZNESU!

Joanna Maria Jastkowiak, certyfikowany trener mentalny, mówca motywacyjny: – Moja druga nagroda Lwice Biznesu pokazała mi kilka nowych rzeczy o sobie i moich najbliższych. Stanowi dla mnie ogromną determinację i bodziec do dalszych działań z tzw. pazurem, nie przejmując się tym, co powiedzą inni. Na ścieżce kariery zawodowej i budowaniu własnej marki zawsze towarzyszy nam zmiana, która również jest widoczna na mojej drodze. Jestem obecnie na takim etapie mojego życia, że mam mocne poczucie i pewność wreszcie, czego chcę. Do tego stopnia, że gdy ktoś rzuci mi dziś kłody pod nogi, to ja je wezmę i zbuduję z nich tratwę!

Gala LWICE BIZNESU 2021 dała mi poczucie spokoju i ogromne ciepło w sercu, że jestem we właściwym miejscu. Wśród osób ze świata mediów, biznesu i show biznesu, którzy wiedzą, czego chcą i nie oglądają się za siebie.

Pisząc artykuł w do książki „Lwice Biznesu. Kobiety sukcesu o pasji w biznesie”, przekaz był jeden: żeby każda kobieta wiedziała, że jest najważniejsza, i czas, który ma na realizację siebie i swoich marzeń (które nas uskrzydlają), jest tu i teraz. Nie można czekać na odpowiedni moment, bo ten może nigdy nie nadejść. Że nie ma w życiu nic ważniejszego od zdrowia i miłość oraz własnego poczucia spełnienia.

Cieszę się, że od roku jestem w Europejskim Klubie Kobiet Biznesu. Tworzymy naprawdę wyjątkową społeczność kobiet spełnionych, które z chęcią wymieniają się swoimi doświadczeniami. A wszystko to pięknie spina Ilona Adamska, która mi osobiście dodaje zawsze wiatru w żagle, za co jej z całego serca serdecznie dziękuję. Pamiętajmy – Klub daje nam niesamowite możliwości rozwoju i promocji swojego biznesu, ale to od nas samych zależy, jak to wszystko wykorzystamy.

Sponsorami Gali byli: Morwa (Michel Herbelin), Tenerife (http://www.webtenerife.com/) , Hiszpania de Luxe, Mat Bud Materiały Budowlane.

Jeśli masz ochotę dołączyć do wyjątkowego grona przedsiębiorczych kobiet i pojawić się na kolejnych naszych wydarzeniach, eventach, spotkaniach, napisz na info@idmedia.pl. Podeślemy szczegółową ofertę Klubu.

Zebrała: Ania Gardyniak

Książka LWICE BIZNESU. KOBIETY SUKCESU O PASJI W BIZNESIE do nabycia na www.ikmag.pl/sklep w cenie 35,00zł.

fot. Paweł Wodzyński, Rafał Gronecki

 

 

One thought on “Członkinie Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu podbiły galę LWICE BIZNESU 2021”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *