“Kobiety dla kobiet”. Poznaj książki napisane przez Członkinie naszego Klubu

Maria Dąbrowska pisała: „Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”. Jako Klub wierzymy w świat mądrych, kreatywnych i pełnych pasji ludzi, którzy chcą uczynić go lepszym poprzez swoją twórczość literacką i popularnonaukową. Dlatego z wielką radością promujemy i przedstawiamy dziś książki napisane przez nasze Członkinie. Osobiście będzie można je nabyć na kolejnym spotkaniu Klubu, które odbędzie się 15 października w Warszawie. Wydarzenie poświęcone będzie twórczości kobiet zrzeszonych w Europejskim Klubie Kobiet Biznesu.

 

“Pomiędzy biznesem a szczęściem”, Iwona Paszkiewicz

To książka, która motywuje i daje siłę. Pokazuje, że determinacja i świadome dążenie do celu są kluczem do sukcesu.

– Pisząc książkę „Pomiędzy biznesem a szczęściem” pragnęłam przekazać Ci cząstkę siebie, to co wypływa z mego serca i duszy. Kolejne kartki książki to dni, które przeżyłam, to moje doświadczenia, którymi pragnę podzielić się z Tobą. Chciałabym, żeby książka była Twoją inspiracją i pozytywnym bodźcem na każdy dzień. Życie jest piękne, nie pozwól nikomu odebrać sobie prawa do tego, aby przeżyć je według własnych zasad. – mówi autorka.

Kim jest Iwona Paszkiewicz?

💎Trener Biznesu
💎Mentorka Kobiet
💎Od 25 lat jestem Przedsiębiorcą
💎Od 5 lat Prezes Fundacji follow Me
💎Od 5 lat Prezes Związku Przedsiębiorców dla Biznesu
💎Przewodnicząca Forum Dialogu Społecznego Business Centre Club
💎Członek Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu
💎Wspieram biznes tworząc przestrzeń do rozwoju
💎Wspieram w rozwoju kobiety oraz tworzę dobrą atmosferę̨ w budowaniu relacji społecznych, pozwalając lepiej rozumieć́ osoby niepełnosprawne w codziennym życiu poprzez konferencje i kampanie społeczne
💎Swoją biznesową wiedzą lubię dzielić się z innymi
💎Publikuję w prasie branżowej związanej z biznesem
💎Napisałam książkę o społecznej odpowiedzialności biznesu ,,Pomiędzy biznesem a szczęściem”
💎Laureatka Nagrody Kobieta Przedsiębiorcza
💎Odznaczona odznaką honorową przez Rzecznika Praw Dziecka za zasługi dla Ochrony Praw Dziecka
💎Pomysłodawczyni budowy Terapeutycznego Ogrodu Zmysłów, który powstaje przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Hucie. Projekt ten realizuję we współpracy z Mariuszem Budrowskim oraz społecznością Odmładzanie na surowo.

Książka do nabycia na: www.ksiazka.iwonapaszkiewicz.com

“Stylowa Królowa. Jak mocą swojego wizerunku pokazać siłę swojej kobiecości i odzyskać życie na nowo”, Agnieszka Nortey

TO JEDYNA TAK KOMPLEKSOWA KSIĄŻKA O BUDOWANIU WIZERUNKU!

Czy masz czasem wrażenie, że zagubiłaś swój styl gdzieś po drodze i nie wiesz jakie ubrania, fasony, kolory pasują do Ciebie?
Czy masz poczucie, że Twoja szafa jest pełna ubrań, ale nie ma w niej kompletnie Ciebie?
Czy nie czujesz się dobrze sama ze sobą i z tym co masz na sobie?
Czy odwołujesz spotkania w ciągu dnia, bo nie czujesz się pewnie w tym co masz na sobie?
A może zdarza Ci się w ważnych dla Ciebie momentach rozpraszać myślami o tym, że nie dość dobrze wyglądasz?
Czy wiesz o tym, że ubrania to wspaniałe narzędzie do tego, aby czuć się lepiej?

– Wielokrotnie widziałam zmiany w życiu moich klientek, które wprowadzały dzięki temu, że pomogłam im odkryć siebie na nowo, w ubraniach które noszą. Zmieniały pracę na lepszą, wprowadzały nowe pomysły do swoich biznesów, robiły przemeblowanie w domu. Dzięki temu, że czuły się rewelacyjnie każdego dnia, miały więcej energii do działania, stawały się odważniejsze i pewniejsze siebie. Ostatnio, kiedy odjeżdżałam od jednej z mojej klientki Ewy usłyszałam, że zmieniłam jej życie. Ty także możesz zmienić swoje, zaczynając od porządków w szafie, a moja książka będzie tym pierwszym krokiem, z którym poprowadzę Cię za rękę. Pokaż siłę swoim wizerunkiem, bo kiedy jesteś sobą możesz więcej. – zachęca autorka.

Książkę możesz zamówić na: https://agnieszkanortey.pl/sklep/

“Rozwód i separacja. Wzory pism z komentarzem”, Joanna Hetman-Krajewska

Jedyny na polskim rynku tak obszerny zbiór wzorów pism stosowanych w sprawach rozwodowych i separacyjnych. Każdy wzór uwzględnia podyktowane praktyką zagadnienia (np. alimenty na rzecz małżonka, piecza naprzemienna, uregulowanie kontaktów z dzieckiem, przymusowa egzekucja kontaktów z dzieckiem, zabezpieczenie roszczeń, ustalenie sposobu korzystania ze wspólnego mieszkania czy domu) oraz jest opatrzony szczegółowym, napisanym przystępnym językiem komentarzem.

Wzory są ułożone zgodnie z dynamiką procesu rozwodowego albo separacyjnego – poczynając od etapu ugodowego, poprzez złożenie pozwu i cały tok postępowania, po środki zaskarżenia oraz postępowanie egzekucyjne. Książka jest przeznaczona zarówno dla pełnomocników procesowych prowadzących lub zamierzających prowadzić sprawy rozwodowe czy separacyjne, jak i osób niebędących prawnikami, poszukujących wzorów pism procesowych stosowanych w tego typu sprawach.

Ksiązkę można zamówić na: Rozwód czy separacja? Wzory pism z komentarzem, 2020 (książka, ebook PDF) – Profinfo.pl

“Alimenty – jak dochodzić, jak się bronić? Poradnik praktyczny”, Joanna Hetman-Krajewska

Pierwszy na polskim rynku tak obszerny i napisany przystępnym językiem poradnik dotyczący spraw alimentacyjnych przeznaczony dla zwykłego czytelnika – nieprawnika. Napisane przystępnym językiem wyjaśnienia aspektów prawnych przeplatają przykłady z życia wzięte, a uzupełniają je wywiady ze specjalistami zajmującymi się pomocą dla ludzi borykających się z problemem alimentacji: sędzią rodzinnym, mediatorem, pracownikiem ośrodka pomocy społecznej, komornikiem oraz detektywem. Jedyny na rynku tak obszerny praktyczny poradnik dotyczący spraw o alimenty – zarówno z punktu widzenia osób dochodzących alimentów, jak i osób zobowiązanych do alimentacji. Napisany w przystępny sposób, a wyjaśnienia kwestii prawnych zilustrowano przykładami wziętymi z życia.

Najważniejsze zagadnienia są ujęte w ramkach – dla większej czytelności przekazywanych treści. Wszystko po to, by po książkę mogła sięgnąć osoba niebędąca prawnikiem. Odrębna, obszerna część książki jest poświęcona zagadnieniom ochrony osób zobowiązanych do alimentacji, dzięki czemu książka stanowi cenne źródło wiedzy nie tylko dla osób dochodzących roszczeń alimentacyjnych, ale również dla osób zobowiązanych do alimentacji, które chcą chronić się przed nadmierną roszczeniowością osób uprawnionych do świadczeń alimentacyjnych. Autorka precyzyjnie omawia rodzaje roszczeń alimentacyjnych (np. alimenty na małoletnie lub pełnoletnie fdziecko, nmałżonka, rodzica, czy roszczenie o zasądzenue odpowiedniej kwoty na zaspokojenie potrzeb rodziny) i zagadnieia ochrony osób zobowiązanych do alimentacji. Wyjaśnienia kwestii prawnych uzupełniają przykłady z życia wzięte. Książka wyjaśnia wszelkie aspekty spraw alimentacyjnych, które należy uwzględnić, by przejść przez takie postępowanie obronną ręką. Całość uzupełniają wywiady ze specjalistami: sędzią rodzinnym, mediatorem, pracownikiem ośrodka pomocy społecznej, komornikiem oraz detektywem.

Książkę można zamówić na: https://www.profinfo.pl/sklep/alimenty-jak-dochodzic-jak-sie-bronic-poradnik-praktyczny,150829.html

“Kiedyś nadejdzie ten dzień”, Monika Koszewska

29-letnia Maria jest szefową działu marketingu w dużej firmie kosmetycznej. Jej optymizm i kreatywność sprawiają, że świetnie radzi sobie z nowymi wyzwaniami, których w tej branży nie brakuje. Kiedy podejmuje się ambitnego planu zwiększenia sprzedaży i wprowadzenia na rynek innowacyjnej linii kosmetyków, osiągnięcie celu staje się dla niej najważniejsze. Wymaga ono jednak ogromnego zaangażowania, wielu nieprzespanych nocy i mnóstwa poświęceń. Sytuacji nie ułatwia fakt, że w firmie jest ktoś, komu najwyraźniej bardzo zależy na tym, by cały projekt okazał się porażką…

Fragment tekstu:

Przerwa była mi bardzo potrzebna, łzy zaczęły napływać do oczu. Niby jestem twarda, ale nie bezduszna, ileż można wytrzymać. Justyna, jak się rozkręci, zachowuje się jak pijany partner. Mówi wszystko, o czym myśli, a czego nie powiedziałaby na trzeźwo. Nie będę przedłużała przerwy. Czyżby nie dawała za wygraną? Krzyki słychać w łazience, a jest dobrze wyciszona. Mam nadzieję, że z rozpaczy nie rzuci się z szóstego piętra. Nie, to było wredne. Zupełnie jej nie rozumiem. Jasne, zasada po trupach do celu obowiązuje wszędzie, nawet w naszej firmie. Wychodzę, trzeba chwycić byka za rogi.

Książka do nabycia na: www.monikakoszewska.pl

“Nadszedł ten dzień”, Monika Koszewska

Maria, energiczna trzydziestolatka pracująca w dużej firmie kosmetycznej Eliksir, ani na chwilę nie zwalnia tempa. Po powrocie ze służbowego wyjazdu do Kijowa jest już niemal pewna, że w końcu znalazła mężczyznę, z którym chce stworzyć poważny związek. Mikołaj, oczarowany Marią od pierwszego spotkania, nieustannie stara się udowodnić, jak bardzo mu na niej zależy. Tymczasem w firmie sporo się dzieje. Większość udziałów przejmuje tajemniczy fundusz inwestycyjny, a pomysł wprowadzenia na rynek nowej marki kosmetycznej wydaje się Marii równie intrygujący, co ryzykowny. Czy uda jej się pogodzić ambitne plany zawodowe z życiem osobistym? I czy miłość może iść w parze z karierą?

Fragment tekstu:

Ale ja jestem szczęśliwa. Podczas kolacji odliczałam godziny do spotkania z Mikołajem. Wyjadę wcześniej na lotnisko, żeby się nie spóźnić. Lepiej będzie, jak ja poczekam parę minut, niż żeby on siedział zrezygnowany na środku hali przylotów.
Wyobrażam sobie tę scenę: siedzi facet na czarnej, plastikowej walizce w dobrze skrojonym płaszczu, w ręku trzyma pokrowiec z marynarkami i koszulami, a obok leży torba z laptopem. Słaby widok. Chociaż ja bym takiemu chętnie zaproponowała pomoc. Dlatego nie mogę się spóźnić, żeby nie znalazła się jakaś wolontariuszka.

Książka do nabycia na: www.monikakoszewska.pl

“Jak znaleźć faceta i dobrze wyjść za mąż?”, Anna Guzior-Rutyna

„Samotność jest plagą naszych czasów. Żyjemy szybko, pracujemy dużo. Rola matki, żony to dla większości kobiet dzisiaj za mało by cieszyć się życiem. Najpierw studia, kolejny kurs, kariera, drogi samochód, mieszkanie w modnej dzielnicy, podróże. Są silne, niezależne, odważne, modne singielki… Wszystko pięknie, ale co z miłością? „Szybki numerek”, kontakty wirtualne nie zastąpią prawdziwych uczuć i człowieka z krwi i kości. Praca nie zaspokoi wewnętrznej potrzeby obcowania z drugą osobą. To tylko zapychacze, ucieczka od prawdy, której nie znajdziesz na Instagramie czy Facebooku. Ona przychodzi nocą, gdy leżysz w pustym łóżku, gdy jesteś chora, gdy słyszysz płacz dziecka u sąsiada za ścianą. Możesz pomyśleć, że oszalałam, jednak w głębi serca wiesz, jak jest naprawdę.”

– To fragment wstępu do książki „Jak znaleźć faceta i dobrze wyjść za mąż”, w której pragnę przekonać Cię do tego, że życie w pojedynkę jest fajne, ale tylko przez chwilę. Jeśli zainteresował Cię ten krótki wstęp, koniecznie przeczytaj całą książkę – poradnik, otwierający oczy, budzący z letargu kobiety takie jak Ty – młode, śliczne i ambitne, ale niestety bardzo samotne. – mówi autorka.

Co znajdziesz w książce:

• odpowiedź na pytanie, dlaczego nadal jesteś sama
• porady i wskazówki, jak znaleźć odpowiedniego faceta
• techniki przyciągające mężczyznę marzeń
• skuteczne sposoby na udaną randkę
• odpowiedź na pytanie, dlaczego mężczyźni żenią się z zołzami
• rozmowy z ekspertkami w swoich dziedzinach
• mnóstwo pytań, na które odpowiesz w trakcie czytania książki
• miejsce na notatki i Twoje przemyślenia

Ta książka to nie kolejny poradnik dla nawiedzonych kobiet, które nienawidzą mężczyzn. Wręcz przeciwnie to przewodnik, dzięki któremu zajrzysz w głąb siebie i dowiesz się, dlaczego nie chciałaś albo nie mogłaś do tej pory związać się z mężczyzną na dobre i na złe. Wykonując kolejne ćwiczenia zawarte w każdym rozdziale i uczciwie odpowiadając na pytania, dowiesz się o sobie samej wielu ważnych rzeczy. Być może odkopiesz to, co bardzo głęboko chowałaś w sercu i poczujesz na nowo uczucia uśpione przez wiele lat?

– Włożyłam mnóstwo serca i pracy w stworzenie tej książki, aby pomogła Ci odkryć wspaniałe życie we dwoje, w dobrym związku z odpowiednim dla Ciebie partnerem.

“Jak w 21 dni naprawić związek”, Anna Guzior-Rutyna

Jeśli zapomnieliście o tym, co Was połączyło, najwyższy czas sobie o tym przypomnieć. Pomoże Wam w tym podręcznik „Jak w 21 dni naprawić związek”.

Co znajdziecie w podręczniku „Jak w 21 dni naprawić związek”?

Jeśli zależy Wam na naprawie związku, ważne jest Wasze wspólne zaangażowanie i zaufanie do mnie jako eksperta. Wykonujcie więc po kolei poszczególne zadania, ale uwaga – nie musicie wykonywać ich codziennie! To od Was zależy, w jakim tempie będziecie wykonywać poszczególne kroki.

Czego się nauczycie:

• jak oczyścić niezdrową atmosferę,
• jak doceniać partnera, prawić mu komplementy,
• rozmawiać ze sobą nie tylko o codziennych sprawach,
• jak sprawić przyjemność ukochanej osobie,
• dbać o relację każdego dnia, nie tylko od święta.

Co zyskacie:

• mnóstwo porad i wskazówek na to, w jaki sposób podtrzymać temperaturę związku,
• pyszne przepisy na romantyczną kolację,
• pomysły na randki,
• uczucie, które rozpali się w Was na nowo.

W podręczniku znajdziecie przepyszne przepisy od dietetyczki Ewy Eljasińkiej, która opowiada również o przyprawach i afrodyzjakach, które Was rozpalą do czerwoności!
Wybierzcie opcję idealną dla siebie!

Podręcznik „Jak w 21 dni naprawić związek” to 143 strony w formacie A4 wypełnione poradami zebranymi podczas mojej wieloletniej pracy, ćwiczeniami i kartami pracy.

„Przejrzyj na oczy, czyli jak żyć aby długo cieszyć się świetnym wzrokiem”, Agata Plech

To książka, która pokaże Ci, jakie nawyki zmienić, by zwiększyć maksymalnie swoje szanse na dobry wzrok i zdrowe oczy! Dowiesz się, skąd biorą się choroby oczu, jak im zapobiegać i kiedy należy wybrać się do okulisty! Ale nie tylko! Cała wiedza i wszystkie rady w niej zawarte pozwolą nie tylko oczom, ale całemu organizmowi czuć się lepiej!

Dr n. med. Agata Plech jest Ordynatorem Oddziału Okulistycznego Szpitala Śląskiego w Cieszynie, właścicielką Centrum Medycznego BESKIDMED. Jest okulistą z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Praktykuje zarówno w zakresie diagnostyki, terapii zachowawczej, jak i chirurgii okulistycznej. W swojej pracy zawodowej zetknęła się z ogromną liczbą osób cierpiących na rozmaite choroby oczu. Wieloletnia praktyka zawodowa doprowadziła ją do stwierdzenia, że na choroby oczu oddziałujemy codziennymi wyborami dotyczącymi stylu życia, tj. sposobem żywienia, aktywnością fizyczną, jakością i ilością snu, radzeniem sobie ze stresem, wykonywaniem badań profilaktycznych.

Właśnie dzięki podejmowaniu właściwych decyzji, zwiększamy swoje szanse na zdrowe ciało i duszę, dokonując natomiast chybionych wyborów, sami ograniczamy swoją szansę na życie wolne od chorób. Książka „Przejrzyj na oczy” pozwoli podążyć w dobrym kierunku.

Książka do nabycia na: www.sklep.przejrzyjnaoczy.pl

“Napisz i wydaj” Katarzyna Buk

→ Czy self-publishing jest dla Ciebie?
→ Czy wydać samodzielnie czy z wydawcą?
→ Czy wystarczy napisać i wydać książkę?
→ Jak wygląda proces wydawniczy?
→ Komu delegować poszczególne etapy?
→ Jak poradzić sobie z promocją i sprzedażą książki?
→ Jakie wyzwania i trudności mogą się pojawić w procesie wydawniczym?

„NAPISZ I WYDAJ”
→ Bez ściemy i lukru odpowie na te i inne nurtujące Cię pytania wydawnicze.
→ To poradnik dla każdego, kto chce wyjąć swoją książkę z szuflady i pokazać światu.
→ To książka która pokazuje proces wydawniczy z perspektywy autora książek popularnonaukowych, prozy podróżniczej, prozy poetyckiej, fantastyki, literatury kobiecej i poradników.

18 NIETUZINKOWYCH AUTORÓW DZIELI SIĘ SWOIM DOŚWIADCZENIEM WYDAWNICZYM

W szczerych wywiadach autorzy bestsellerowych publikacji opowiadają o swoich sukcesach, trudach, zabawnych momentach i wpadkach wydawniczych. Dzielą się cennymi radami, inspiracjami i wskazówkami.

Książka dostępna na: https://napisziwydaj.pl/

Książki będą do nabycia podczas spotkania Klubu, które odbędzie się 15 października w Restauracji Navona w Warszawie. To będzie inspirujący wieczór autorski naszych wspaniałych Członkiń.

Chcesz dołączyć do Klubu? Wejdź na www.ekkb.pl i wypełnij formularz zgłoszeniowy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *