Wieczór pełen ciepła i życzliwości, czyli świąteczne spotkanie Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu w Sopocie

– 10 grudnia, blask księżyca odbijający się od tafli morza rozświetlał śnieg, który przykrył plażowy piasek. W kominku Pomarańczowej Plaży ogień tańczył walca, a na twarzach członkiń Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu i prezeski Ilony Adamskiej zagościł uśmiech. Czy był to wyjątkowy wieczór? – pyta Monika Koszewska, pisarka, prowadząca Hotel Bursztyn w którym odbyło się świąteczne spotkanie naszego Klubu. 

 

Nic nie sprawia większej przyjemności niż niesienia dobra

O każdym spotkaniu członkiń Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu możemy powiedzieć, że jest to wyjątkowy czas, ale nic nie zdarza się dwa razy! W piątkowy wieczór, gościem specjalnym eventu była Katarzyna Owczarek – redaktorka magazynu Wysokie Obcasy. Katarzyna opowiedziała między innymi o projekcie “Kobiety wiedzą, co robią”. Dla mnie była to w szczególności inspirująca prelekcja, ponieważ dotykała problemów kobiet, które często stanowią scenariusz moich książek. Rozmawiałyśmy o przemocy fizycznej i psychicznej, której jest poddawana bohaterka książki, kryminału obyczajowego „Naiwna” (premiera jesienią 2022 roku). 

Miałam okazję odkryć na nowo Magazyn Wysokie Obcasy, jako bogate źródło wiedzy, skarbnicę artykułów, stanowiących źródło rozważań i podstawy do dyskusji. Podcasty, autorstwa dziennikarek Wysokich Obcasów, regularnie towarzyszą mi podczas porannych spacerów z psem po trójmiejskich plażach.

Wieczór umiliły dania przygotowane przez kucharzy Restauracji Pomarańczowa Plaża, a dodatkową atrakcję dla podniebienia stanowiła Wiśniówka od Verry Cherry..

Ilona Adamska organizuje szereg akcji. Podczas spotkania miałyśmy przyjemność podziwiać efekty jednej z nich, kalendarza na rzecz Fundacji Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła. Za sprawą udziału w tym projekcie możemy nieść radość małym podopiecznym fundacji. A przecież nic nie sprawia większej przyjemności niż niesienia dobra.

Monika Koszewska, pisarka

Dobro zawsze powraca

To był mój pierwszy wyjazd w życiu do Sopotu. Z niezapomnianym pobytem w pięknych i klimatycznych wnętrzach Hotelu Bursztyn, w którym ugościła nas Monika Koszewska, jedna z członkiń Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu. Mam przyjemność należeć do Klubu od niedawna. I jestem autentycznie szczęśliwa, że mogłam poznać tak wiele wspaniałych, pełnych empatii kobiet, które realizują z sukcesem swoje marzenia i swoją pasją zarażają ludzi dookoła. 

Grudzień to magiczny czas ze względu na Święta. Będąc na spotkaniu Klubu, na którym odbyła się premiera naszego kalendarza charytatywnego na rzecz Fundacji “Opiekuńcze Skrzydła”, zrozumiałam, że dla wielu osób los nie był łaskawy, ale jest promyk radości i nadziei, że ich życie się odmieni. I przyjdzie do nich szczęście.

To dla mnie duża nobilitacja znaleźć się w tak zacnym gronie kobiet, które już planują przyszłość, wyznaczają nowe cele, tworzą nowe projekty i wspólnie się w tym wspierają, udowadniając, że dobro powraca.

Kinga Klintończyk, właścicielka Estetica Instytut M`onduniq

Powiększyłam  grono przyjaciół

Spotkanie Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu w Hotelu Bursztyn za nami. Pozostały wspomnienia ale w tle wybrzmiewają jeszcze wartościowe przekazy od gościa specjalnego Katarzyny Owczarek – redaktorki magazynu Wysokie Obcasy, która opowiedziała o projekcie “Kobiety wiedzą, co robią”. Całość spotkania została bogato okraszona przywiezioną przez Marka Łozę, najwyższej klasy wiśniówką Verry Cherry – nowego Partnera naszego Klubu.

To był piękny czas spotkań z osobami myślącymi podobnie a jednak inaczej. Czas pełen inspiracji. Można powiedzieć, że nauczyłyśmy się rozumieć bez zbędnych słów.
W rozmowach w kuluarach każda z nas miała okazję wymienić się telefonami, co zapoczątkowało piękne współprace biznesowe i życiowe między nami, które mogą trwać czasami latami.

Można wiele dobrego powiedzieć o minionym spotkaniu, ale ja wiem jedno: powiększyłam grono prawdziwych przyjaciół.

Alina Roszczyńska, trener biznesu, coach, agent ubezpieczeniowy 

Wyjechałam pełna energii

Świąteczne spotkanie Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu było dla mnie cudownym czasem, spędzonym w towarzystwie cudownych kobiet. Cieszę się, że zdecydowałam się dołączyć do klubu ponieważ uważam, że warto by kobiety się wspierały, inspirowały i motywowały. To właśnie znalazłam na naszym spotkaniu w Sopocie. Wyjechałam pełna energii, bogatsza o kolejne ciekawe znajomości i z pomysłem na kilka wspólnych projektów.

Wioletta Pietrzak, Prezes Fundacji Razem mierzymy wyżej 

W dobrym towarzystwie czas mierzy się jego jakością, a nie długością

Długo się wahałam, bo daleko, bo pandemia trwa a przed świętami jeszcze tyle spraw do załatwienia. Aż nagle przyszła mi do głowy taka myśl, że w zasadzie dlaczego nie? Weekend nad morzem w zimie, to dobry pomysł na zatrzymanie w biegu i złapanie dystansu.

Postanowiłam więc pojechać na spotkanie EKKB do Sopotu. Do klubu zapisałam się wiele miesięcy temu, ale ze względu na zajętość, głównie pracą zawodową, nie korzystałam z tego, co Klub oferuje. Dotarło do mnie, że to klasyczne odkładanie życia na później. A przecież ja już nie chcę! Mam pomysły, pasje, chęć do działania i pomagania.

Przyjechałam na spotkanie z kobietami, których nigdy wcześniej nie znałam, czemu towarzyszyły obawy. Niepotrzebnie, bo poznałam kobiety piękne, mądre, które robią wartościowe rzeczy dla siebie i dla innych. Doznałam życzliwości, ciepła i nawiązałam relacje, które w realny sposób przełożą się na wspólne działanie. Założyłam, że na spotkaniu zostanę jakieś 2h, ale zanim się zorientowałam minęły 4h. Cóż, w dobrym towarzystwie czas mierzy się jego jakością, a nie długością.

Ilona Adamska- cieszę się, że stworzyłaś i konsekwentnie prowadzisz ten klub. Jestem dumna, że przynależę do EKKB i potwierdzam, że w życiu i pracy stosuję jego wartości.

Sylwia Różalska-Lange, coach, mentorka, doktor chemii 

Spotkanie było genialne!

Jestem członkinią od czterech miesięcy i śledzę działalność klubu online. Fajne jest to, że dziewczyny są otwarte na podtrzymywanie relacji nawet zdalnie. Spotkania na żywo to jednak coś niesamowitego, energia gospodyni i członkiń motywuje do działania, zaraża optymizmem i pozwala poznać super osobowości by się zainspirować! Spotkanie w Sopocie było genialne i nie mogę się doczekać następnego!

Anna Stachniuk, strateg biznesowy, właścicielka agencji doradztwa

Warto być w Europejskim Klubie Kobiet Biznesu

Wartościowe spotkanie w świątecznej atmosferze. Jako „świeża” mieszkanka Trójmiasta nawiązałam kilka interesujących znajomości z dziewczynami z okolic. Warto być w Klubie!

Justyna Lisicka, właścielka firmy Neo Classic 

Partnerami spotkania była marka FARRA – świece sojowe oraz Verry Cherry.

fot. Trzaski Migawki

Chcesz dołączyć do Klubu? Wypełnij formularz na stronie www.ekkb.pl. Podeślemy szczegóły.

Kolejne spotkanie na żywo już 14 stycznia w Krakowie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *