Siostrzeństwo – moc kobiet. Druga edycja akcji Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu

Siostrzeństwo to pojęcie, które w ostatnich latach nabiera coraz większego znaczenia w dyskusjach dotyczących relacji między kobietami. Choć na pierwszy rzut oka może kojarzyć się z więzami rodzinnymi, w kontekście społecznym zyskuje głębszy wymiar – jest to idea jedności, wzajemnego wsparcia i solidarności między kobietami, które, niezależnie od pochodzenia, statusu społecznego czy rasy, mogą wspólnie działać na rzecz wzajemnej pomocy i równości. Ta potężna idea stała się fundamentem drugiej edycji akcji organizowanej przez Europejski Klub Kobiet Biznesu (EKKB) pod tytułem „Siostrzeństwo – moc kobiet”.

 

 

 

Siostrzeństwo jako fundament wspólnoty

„Siostrzeństwo to unikalny styl więzi, przyjaźni i współpracy pomiędzy kobietami. To rodzaj wyjątkowej solidarności opartej na doświadczeniach, podobnych problemach i wartościach” – mówi Katarzyna Pietrzyk-Bilewicz, właścicielka firmy Higiena Serwis oraz jedna z uczestniczek sesji zdjęciowej promującej akcję.

Jak podkreśla, kobiety, które łączy siostrzeństwo, nie tylko dzielą się swoimi doświadczeniami i wspierają się w codziennych wyzwaniach, ale także wzmacniają swoje relacje, stając się dla siebie wzajemną inspiracją i motywacją.

– Dla mnie siostrzeństwo to wyjątkowa wartość, która daje nam, kobietom, wsparcie, zrozumienie i więź. To autentyczna relacja, która łączy kobiety bez względu na wiek, poglądy czy więzy krwi – dodaje Pietrzyk-Bilewicz.

Siostrzeństwo wykracza poza stereotypowe rywalizacje, które tradycyjnie przypisywano kobietom, podkreślając wartość współpracy nad konkurencją. Przeciwdziała ono wizerunkowi kobiet jako rywalek walczących o sukces, uznanie czy miłość, stawiając na współpracę jako drogę do wspólnego rozwoju. Kobiety, które praktykują siostrzeństwo, wierzą, że wspólny wysiłek może prowadzić do większej siły i skuteczności w walce z nierównościami społecznymi oraz budowaniu sprawiedliwszego świata.

Europejski Klub Kobiet Biznesu – sieć wsparcia i solidarności

Europejski Klub Kobiet Biznesu, założony przez Ilonę Adamską, stawia sobie za cel propagowanie idei siostrzeństwa oraz tworzenie przestrzeni, w której kobiety mogą wzajemnie się wspierać, inspirować i rozwijać.

– W dzisiejszym świecie, gdzie kobiety wciąż spotykają się z nierównościami, dyskryminacją i przemocą, siostrzeństwo jest nie tylko ważne, ale i konieczne. Oferuje ono wsparcie emocjonalne i praktyczne, które pomaga kobietom radzić sobie z codziennymi wyzwaniami. Jest także narzędziem do budowania lepszego, bardziej sprawiedliwego świata, w którym kobiety mogą realizować swoje potencjały bez względu na okoliczności – podkreśla Ilona Adamska, prezes EKKB i pomysłodawczyni akcji „Siostrzeństwo – moc kobiet”.

W ramach tej inicjatywy, kobiety należące do Klubu tworzą sieci wzajemnego wsparcia, pomagające im radzić sobie z wyzwaniami zawodowymi i osobistymi.

Wzajemne wsparcie i inspiracja

Monika Blezień-Ruszaj, jedna z uczestniczek akcji, podkreśla, jak ważne jest działanie w duchu siostrzeństwa: -Siostrzeństwo to wzajemna idea i szacunek, pozytywna energia oraz wartości, jakie kobiety mogą dać sobie nawzajem. Wspieranie się na co dzień, możliwość przedyskutowania problemów, pomoc w trudnych sytuacjach oraz walka o równość – to wszystko czyni siostrzeństwo niezwykle ważnym.

Monika Blezień-Ruszaj zauważa, że wspólne działanie kobiet ma moc sprawczą, a pozytywna energia, która płynie z tych relacji, pomaga w rozwijaniu pomysłów i wzajemnym inspirowaniu się w codziennych działaniach.

Idea siostrzeństwa daje również możliwość przełamywania stereotypów dotyczących relacji między kobietami.

Jak mówi Ewelina Kiecana, ekspertka zarządzania projektami: – Siostrzeństwo to umiejętność zdrowej rywalizacji, przy jednoczesnym wspieraniu się i motywowaniu. To postawa życzliwości dla innych kobiet, entuzjazm wynikający ze współpracy z nimi. To również działanie poza stereotypami głoszącymi, że kobiety są zazdrosne, zawistne i stanowią zagrożenie dla siebie nawzajem. Mam nadzieję, że wspólnie z kobietami świadomymi konieczności zmian na tym polu uda nam się częściej realizować piękną ideę siostrzeństwa.

Moc wspólnoty

Siostrzeństwo to nie tylko idea, ale również realna moc, która łączy kobiety z różnych środowisk i pokoleń. Wspólne działania na rzecz wsparcia i równości umożliwiają budowanie silnych więzi, które stają się motorem do zmiany społecznej.

– Akcja „Siostrzeństwo – moc kobiet” jest dowodem na to, że kobiety, działając razem, mogą stworzyć przestrzeń, w której każda z nich czuje się wspierana, rozumiana i doceniana. – dodaje Alina Roszczyńska, ekspertka d/s ubezpieczeń.

Europejski Klub Kobiet Biznesu kontynuuje swoją misję budowania tej wspólnoty, oferując kobietom nie tylko platformę do rozwoju zawodowego, ale również przestrzeń, gdzie siła siostrzeństwa staje się widoczna w codziennych działaniach.

Sesja zdjęciowa, będąca częścią akcji, jest symbolem tej jedności i wsparcia, które łączy kobiety w walce o lepszą przyszłość.

🔷 W sesji udział wzięły: Mirosława Kowalkowska, Ewelina Kiecana, Monika Blezień – Ruszaj, Małgorzata Wasilewska-Mańkowska, Katarzyna Kędzierska-Stępień, Alina Roszczyńska, Danuta Grabińska-Chłopaś oraz Katarzyna Pietrzyk – Bilewicz.
🔷 Za zdjęcia odpowiada Beata Wróblewska.
🔷 O makijaże zadbały Dorota Lange, Paulina Grudzień oraz podopieczne Make Up Academy by Dorota LANGE

One thought on “Siostrzeństwo – moc kobiet. Druga edycja akcji Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *