Kobiety na rynkach finansowych – rozmowy bez spiny

Zapraszamy Wszystkie kobiety zainteresowanie inwestowaniem, pomnażaniem swoich pieniędzy i budowaniem niezależności finansowej na rozmowy online z prof.dr hab. Krzysztofem Borowskim z SGH, ekspertem KII oraz wykładowcą Szkoły Giełdowej. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Europejski Klub Kobiet Biznesu. 

 

Rozmowę poprowadzi Ewa Kumorek-Fedor, prezes Klubu Inwestorek Indywidualnych.

Spotkania:

12, 19, 26 stycznia, godz. 19.00
2, 9, 16, 23 lutego, godz. 19.00
Aby dołączyć do spotkania wyślij maila (najpóźniej do dnia poprzedzającego spotkanie) na adres: kontakt@kii.org.pl. Spotkanie odbędzie się w aplikacji MS Teams.

Spotkanie online: 12 stycznia
1. Dlaczego kobiety inwestują lepiej niż mężczyźni? Jakie są największe różnice między kobietami a mężczyznami jeśli chodzi o inwestowanie na rynkach finansowych i postrzeganie finansów.

Spotkanie online: 19 stycznia
2. Inwestować czy spekulować na rynkach finansowych. Jasne, że inwestować!!! Czy warto poświęcać dużo czasu na spekulacje giełdowe i niewiele zarobić, czy też raczej inwestować, tj. poświęcać mniej czasu i zarabiać? Nie masz czasu inwestuj! Wystarczy kontrola pozycji raz w tygodniu.

Spotkanie online: 26 stycznia
3. Czy należy bać się samego siebie? Czyli dlaczego finanse behawioralne są takie ważne. Serce czy rozum? Czy serce ma zawsze rację? Jak poznać samego siebie? Podstawowe błędy popełniane przez inwestorów na rynkach finansowych? Jakich tych błędów możemy unikać?

Spotkanie online: 2 lutego
4. Wprowadzenie do inwestycji alternatywnych (rynek sztuki, win inwestycyjnych, whisky inwestycyjnych, diamentów). Co to są inwestycje alternatywne, Jakie prawa nimi rządzą. Co to jest zasada 3D? Horyzont inwestycyjny takich inwestycji.

Spotkanie online: 9 lutego
5. Jakie mądrości płyną z filmów fabularnych o rynkach finansowych. Czego uczą nas filmy fabularne z zakresu rynków finansowych? Co każda inwestująca kobieta powinna obejrzeć, aby w towarzystwie nie wypaść blado.

Spotkanie online: 16 lutego
6. Symbole giełdowe, czyli zoologiczny żargon giełdowy. Co symbolizuje niedźwiedź i byk oraz inne zwierzęta na rynkach finansowych. Słownik w pigułce.

Spotkanie online: 23 lutego
7. Indeksy giełdowe i benchmarki. Czym są, do czego służą. Jakie są najważniejsze indeksy rynków światowych.

Informacje o ekspercie

Krzysztof Borowski – kii.org.pl
prof. dr hab. Krzysztof Borowski
SGH, ekspert KII oraz wykładowca Szkoły Giełdowej.

Jest absolwentem Wydziału Fizyku Uniwersytetu Warszawskiego, a także kierunków Finanse i rachunkowość oraz Marketing i zarządzanie w Szkole Głównej handlowej oraz Podyplomowych Studiów Menedżerskich na SGH. Pracuje na rynku finansowym od początku lat 90. XX w. Swoją karierę rozpoczynał na giełdzie meksykańskiej w Grupo Monroy, a następnie kontynuował na parkietach giełd Europejskich, w tym na GPW w Warszawie. Obecnie zatrudniony jest w Narodowym Banku Polskim oraz w Szkole Głównej Handlowej, na której prowadzi wykłady m.in. z Bankowości inwestycyjnej, Analizy technicznej i fundamentalnej, Finansów behawioralnych, Inwestycji alternatywnych na studiach licencjackich, magisterskich, doktoranckich oraz podyplomowych. Wcześniej wykładał również na trzech uniwersytetach europejskich. Autor i współautor 17 monografii oraz ok. 150 artykułów naukowych, a także kilkudziesięciu tysięcy analizy technicznych i fundamentalnych sporządzonych dla klientów banków inwestycyjnych i biur maklerskich, dla których pracował. Prowadzi webinary z analizy technicznej dla Pulsu Biznesu oraz bierze udział w comiesięcznej „Loży” Gazety Giełdy „Parkiet”. W 2013 r. otrzymał nagrodę dla najlepszego analityka technicznego, przyznaną przez Gazetę Giełdy „Parkiet”.

PATRONAT MEDIALNY EKKB.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *