Inspirująco i z klasą. Wrześniowe spotkanie Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu w Krakowie

Za nami kolejne inspirujące spotkanie Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu, które tym razem odbyło się w Krakowie, w stylowej restauracji naszej członkini Renaty Targosz ZaKładka Bistro de Cracovie.

 

 

Prawie 30 kobiet biznesu spotkało się, by porozmawiać o wyzwaniach, jakie stoją przed współczesnymi kobietami biznesu, stereotypach, z którymi muszą się mierzyć na co dzień, a także hejcie, który, chcąc nie chcąc, pojawia się na drodze do sukcesu.

Podczas niezwykle wyjątkowego wieczoru wystąpił z prelekcją Piotr Sobota, wyłączny dystrybutor zegarków marki Michel Herbelin, partner VIP naszego Klubu. Rozmawialiśmy o trendach w zegarkach na sezon jesień–zima 2021/2022, a także o tym, jak odróżniać zegarek oryginalny od podróbki.

To był kolejny niesamowity wieczór spędzony w gronie fantastycznych kobiet, które wiedzą, czego chcą od życia. Które stawiają na nowe kontakty, własny rozwój. Które przychodzą po wiedzę, ale też po inspirację i motywację do działania. W trakcie eventu wręczyliśmy 13 nowym członkiniom Klubu statuetki i certyfikaty członkowskie. Na wydarzenie do grodu Kraka przyjechały panie z Rzeszowa, Gdańska, Poznania, Katowic i Warszawy. Jestem szczęśliwa, że nasz Klub łączy kobiety z całej Polski (i nie tylko). Że chcą się spotykać, przyjeżdżać, poznawać się. Mamy w Klubie piękne, przedsiębiorcze, świadome własnej wartości bizneswoman, o których – jestem przekonana – świat jeszcze usłyszy. Wiele z nich już pojawia się w takich magazynach jak Forbes czy w popularnych stacjach telewizyjnych w roli ekspertów. To dla mnie ogromny powód do dumy. Wraz z nimi rosnę i ja – powiedziała po spotkaniu Ilona Adamska, prezes Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu.

Jak wydarzenie wspominają członkinie? Zapytaliśmy o to kilka z nich.

Spotkanie w Krakowie EKKB było moim pierwszym spotkaniem z członkiniami Klubu. W miłej atmosferze ZaKładki (którą znam od lat), przy przepysznym jedzeniu, winie i rozmowach. Klub dał mi możliwość poznania nowych i ciekawych osób, a w szczególności Ilony Adamskiej, z którą przed wstąpieniem do Klubu miałam kontakt tylko przez Facebooka i długo zastanawiałam się, czy w ogóle będę pasować do reszty pań. Przekonała mnie, że tak i dlatego zdecydowałam się wstąpić w szeregi Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu i pojawić się w Krakowie na evencie. Spotkanie wspominam bardzo dobrze, większość pań już się znała wcześniej, ale czułam się zaopiekowana w gronie, w którym siedziałam. Każda z nas jest diametralnie różna, ale łączy nas pasja do tego, czym zajmujemy się na co dzień. Dziękuję Ilonie, Ewie, Lucynie, Anecie i Renacie za miły wieczór i do zobaczenia niebawem – powiedziała Justyna Lisicka, właścicielka firmy Neo Classic.

Do EKKB dołączyłam niespełna dwa miesiące temu, po około roku sprawdzania faktycznej oferty oraz członków innych tego typu klubów biznesowych. Ostrożność w wyborze jest przede wszystkim przypisana do moich cech osobowości i stylu prowadzenia firm, jak również wynikiem kosztownego rozczarowania z przynależności do konkurencyjnych dla EKKB grup. Doświadczenie nauczyło mnie, że dobór właściwego dla mnie otoczenia warunkuje powodzenie moich działań. Zdecydowałam się na EKKB, widząc jego obszerny i różnorodny zakres działania nastawionego na szeroką promocję jego członkiń, a nie zarządu, konstruktywne, a nie towarzyskie spotkania, a także dużą aktywność pani prezes, która jest zainteresowana poznaniem firm swoich klubowiczek i reaguje na nieakceptowalne w Klubie zachowania, a nie jedynie pobiera opłaty członkowskie.

Zależało mi na członkostwie w grupie kobiet reprezentujących wysoki poziom w każdym tego słowa znaczeniu, bo tylko to pozwoli rozwinąć się, a nie zwinąć pod wpływem zmarnowanych zasobów czy niskich zachowań innych.

Wiedząc, że EKKB da mi tyle, ile sama zechcę wykorzystać, bez wahania skorzystałam z pierwszej nadarzającej się okazji spotkania, jakie miało miejsce w Krakowie 24 września. Od progu ZaKładka Bistro de Cracovie gości osobiście witały pani prezes oraz właścicielka restauracji – też członkini Klubu – wyznaczając temu spotkaniu ton kultury, indywidualnego podejścia oraz poziomu premium. W trakcie pysznej kolacji był czas na uhonorowanie nowych klubowiczek wręczeniem statuetek i certyfikatów, osobiste zaprezentowanie przez każdą z uczestniczek swojej firmy, przedstawienie oferty partnera Klubu, wymianę kontaktów oraz dyskusję otwartą także na trudne tematy, takie jak wyzwania dla kobiet biznesu czy hejt. Przy dobrej organizacji jest czas na wszystko, co świetnie pokazała gospodarz spotkania, prezes EKKB Ilona Adamska.

Słuchając i obserwując, czułam, że bycie wśród tych kobiet tak zaradnych, inspirujących, spełnionych, a przy tym pięknych, jest zaszczytem. Z przyjemnością będę korzystała z tego, co oferuje Klub na ten rok, a jeśli długofalowo utrzyma się standard premium, przedłużę członkostwo na kolejny okres – powiedziała Karolina Gorzkowska, prezes zarządu Kancelarii Prawno-Grafologicznej oraz Naczelnej Rady Pismoznawczej.

Swoje pierwsze spotkanie w ramach Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu zapamiętam na długo. Byłam zdumiona, że sam klub to miejsce które potrafi zjednać tyle fantastycznych kobiet; przedsiębiorczych, spełniających swoje marzenia, realizujących plany zawodowe i jednocześnie łącząc to z byciem partnerkami i mamami. Wrześniowe spotkanie utwierdziło mnie w przekonaniu, że jeżeli kobiety chcą się jednoczyć i wspierać, to ich siła jest ogromna i nic ich nie zatrzyma.Samo spotkanie odbyło się w przemiłej restauracji ZaKładka, w której gościła nas jedna z klubowiczek. Wyborna kuchnia i przemiłe rozmowy. Z niecierpliwością czekam na kolejne spotkanie – dodała Anna Jadwisiak, mgr pielęgniarstwa, właścicielka firmy Palteo.

Członkostwo w Europejskim Klubie Kobiet Biznesu to szerokie możliwości rozwoju na wielu płaszczyznach. Klub, a przede wszystkim jego założycielka – Ilona Adamska – zrzesza Kobiety o podobnych wartościach. Kobiety posiadające mądrość życiową, wiedzę i doświadczenie, często w bardzo różnych dziedzinach. To wszystko jest wartością dodaną, z której każda z nas może czerpać wiedzę dla rozwoju siebie i swojego biznesu. Dlatego decyzja o wstąpieniu do Klubu rok temu była dla mnie oczywista – takiego miejsca wśród Kobiet szukałam dla siebie.

Wrześniowe spotkanie naszego Klubu, które odbyło się w Krakowie w mojej restauracji, było fantastycznym zastrzykiem kobiecej mocy i energii. To niesamowite „flow”, które każda z nas poczuła przez tych kilka wspólnie spędzonych godzin, szczególnie podkreśla to, o czym każda kobieta powinna pamiętać – razem mamy moc tworzenia rzeczy wielkich. Taki wspólnie spędzony czas daje nam możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami i wartościami. I działa to na zasadzie win-win. Każda z nas daje coś z siebie i otrzymuje coś od innych kobiet. I przynosi to niezwykle dużo radości. Każde nasze spotkanie pokazuje, jak wspólne wartości pięknie łączą. Dziękuję Ci Ilono za stworzenie tej przestrzeni dla kobiet biznesu – podsumowała Renata Targosz, właścicielka restauracji ZaKładka Bistro de Cracovie, w której odbyło się spotkanie Klubu.

Kolejne spotkania Klubu:

19.11.2021 – Kraków

10.12.2021 – Sopot

Chcesz dołączyć do Klubu? Wejdź na www.ekkb.pl i wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Czekamy na Ciebie!

7 thoughts on “Inspirująco i z klasą. Wrześniowe spotkanie Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu w Krakowie”

  1. Zamiast szukać podziałów lepiej się jednoczyć, łątwiej wielką bandą po trudnej drodze kroczyć, zmowa milczenia u nas nic się nie zmienia, wszystkim dorbym blogom życzymy powodzenia cyt. Firma

  2. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra. Z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa a słowa na zdania… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

  3. Prawdziwy z Ciebie talent i mistrz pióra. Z ogromną łatwością przekładasz myśli na słowa a słowa na zdania… trzymaj tak dalej, dbaj i pięlęgnuj swego bloga… Skąd czerpiesz tak ciekawe inspiracje ?

  4. Doceniam Twoje poglady, często tutaj bywam, serwerem proxy często się nakrywam, Czytam wiele postów, myślę, kontempluję, Twojego bloga nad wyraz szanuję 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *