Trenerzy biznesu. Te nazwiska warto znać! Rekomendacja Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu

Zawód trenera biznesu nie należy do łatwych. Wymaga dużej odpowiedzialności, kreatywności, otwarcia na ludzi. Trener to nauczyciel, który nie tylko uczy, ale także pokazuje praktyczne zastosowanie przekazywanej przez siebie wiedzy. Najlepsi trenerzy na rynku to specjaliści, którzy pomagają określać cele biznesowe i pokazują, jak je realizować przy pomocy odpowiednich narzędzi i metod w formie sesji i szkoleń. Europejski Klub Kobiet Biznesu skupia w swoich szeregach kilka świetnie wykształconych trenerek biznesu, których działalność chcemy Wam dzisiaj przedstawić. Te nazwiska koniecznie musicie zapamiętać. 

 

 

 

Alina Roszczyńska

Na co dzień prowadzi firmę Growth LD Alina Roszczyńska. Certyfikowany coach, trener i mówca John Maxwell Team na poziomie mentorship, ukończyła szereg kursów: trenera Neurocoachingu, Profesjonalnego Coachingu; związanych z pracą coachingową, pracą z ograniczającymi przekonaniami, komunikacją i przywództwem.
Absolwentka studiów Prawa i Administracji z zakresu Zarządzania Przedsiębiorstwem, studiów podyplomowych z zakresu audytu jakości.

Jako trener przywództwa – pomaga wyjść z sytuacji kryzysowych i przejść przez proces transformacji, który sprawia, że uczestnicy wchodzą na wyższy poziom w życiu zawodowym i prywatnym. Pomaga znalezieniu lepszej i bardziej wydajnej ścieżki zawodowej, . Pomaga w poprawie relacji międzyludzkiej i komunikacji międzyludzkiej w firmach.

Prowadzi spotkania indywidualne i grupowe w formie mastermind, szkoleń, kursów personalizowanych.

Sporą swego czasu przeznacza na działania charytatywne oraz pro bono wspierające rozwój kobiet oraz młodzieży. W ramach Global Youth Initiative prowadzi warsztaty dla młodzieży w tematyce radzenia sobie z porażką, odpowiedzialności za naukę, zapobieganiu nękania, budowania pewności i wiary w siebie.

Jej klientami są właściciele firm, korporacje, lekarze, prawnicy i osoby poszukujące lepszego swojego „ja”.

Jej życiowe Motta:

„To czego jesteś świadom możesz kontrolować, to czego nie jesteś świadom, kontroluje Ciebie”
„Tak jak człowiek myśli w swoim sercu takim jest człowiekiem”

Więcej informacji na: www.alinaroszczynska.pl

Anita Orzechowska

Doradca i trener biznesu, coach, mentor, superwizor, przedsiębiorca, Konsultant Kryzysowy, MentorCoach Kryzysowy w trakcie certyfikacji.

Akredytacje potwierdzające standardy pracy coacha, superwizora i mentora coachingu:

Akredytacja Coacha ACC International Coaching Federation 2017,
Akredytacja Coacha – Izba Coachingu 2018,
Akredytacja Superwizora – Coachingu Izba Coachingu 2019,
Akredytacja Coacha PCC International Coaching Federation 2020,
Mentor Coach International Coaching Federation – 2020,
Akredytacja Coacha i Mentora EIA Senior Practitioner Europen Mentoring Coaching C – 2021.

Certyfikat Jakości SUS 2.0 dla firmy szkoleniowo-doradczej:

CST Coaching Anita Orzechowska, uprawniającej do świadczenia usług coachingowych, doradczych, mentringu i szkoleń z dofinasowaniem z UE.

Wykształcenie formalne:

Magister Doradztwa i Coachingu, specjalizacja: Coaching Biznesowy,
Dyplom Ekonomisty w zakresie Zarządzania Firmą,
Dyplom studiów podyplomowych: Coaching

Wykształcenie poza formalne:

Certyfikowany Menadżer Coach – Kierowanie i Coaching 2002 – dwustopniowe szkolnie 70 godzin nauki kompetencji coacha,
Dyplomowany Coach – Coaching WSG 2013/14 – 180 godzin nauki kompetencji coacha
Certyfikowany Praktyk NLP – 2014 – 100 godzin treningu godzin nauki kompetencji komunikacyjnych i pracy z ludźmi,

Studia Magisterskie: Doradztwa i Coachingu – CDV 2014/16 – 270 nauki kompetencji coacha, podstawy AT, ujęcie systemowe, psychlogi 60 godzin nauki Organizacja w biznesie i Przedsiębiorczość,
Certyfikowan kurs Szkoła Trenerów Cognitus 2015 – 30 godzin treningu kompetencji trenerskich,
Akredytowany program coachingowy ACSTH International Coaching Federation 2015-16 – 73 godziny praktycznej nauki kompetencji,
Certyfikowany Master Praktyk NLP – Polska Akademia NLP 2017 – 80 godzin nauki kompetencji komunikacyjnych i pracy z ludźmi,
Certyfikowany Kurs Superwizora Coachingu 2018 – 16 godzin trening superwizorów, 8 godzin interwizji,
Licencjonowane szkolenie dla Użytkowania Kwestionariusz do badania Odporności Psychicznej 2018 – 16 godzin praktyki,
Certyfikowane Szkolenie Podstawy Terapii Tańcem – 2019 – 16 godzin praktyki,
Certyfikowane Szkolenie: Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach I stopnia 2020 – 70 godzin praktyki,
Certyfikowane Szkolenie Terapia Prowokatywna podstawy 2020 – 16 godzin praktyki,
Certyfikowane szkolenie Konsultant Kryzysowy 2021 – 20 godzin nauki,
Certyfikowane szkolenie MentorCoach Kryzysowy 2021 – 52 godziny praktyki plus wiedz teoretyczna na platformie e-learningowej, w trakcie certyfikacji.

Ukończone kursy i szkolenia uzupełniające wiedzę o funkcjonowaniu człowieka, podstaw psychologii, treningi, warsztaty, akademie – na przestrzeni 1999-2021 około 500godzin,

Członek Zwyczajny organizacji branżowych:

Członek International Coaching Fderation Global,
Członek European Mentoring & Coaching Council Global i Polska
Jako firma CST Coaching Anita Orzechowska jest Członkiem Izba Coachingu.

Pełniła funkcję zarządczą, jako Członek Zarządu Izby Coachingu kadencja 2018-2020, 2021. Dyrektor oddziału Izby Coachingu oddział Kujawsko-Pomorski 2018-2020.

Anita Orzechowska wspiera w rozwoju organizacje i osoby indywidualne oraz usprawnia przejście przez kryzys sytuacyjny w organizacji i życiu prywatnym, pomagając w wyjściu z kryzysu emocjonalnego:
a/usprawnia funkcjonowanie zespołów, projektów, biznesu,
b/pomaga wyjść z kryzysu sytuacyjnego poprzez usprawnianie komunikacji interpersonalnej i kryzysu emocjonalnego, który temu towarzyszy,
c/pomaga w odbudowie energii mentalnej oraz funkcji poznawczych liderów/ menadżerów i klienta indywidualnego,
d/wspiera w kreowaniu twórczych rozwiązań na problemy firmowe, w biznesie, zawodowe i prywatne.

Specjalizacje Coachingowe:
Coaching i mentoring dla kobiet – marka #KobietaWRozwoju
Coaching executive,
Coaching menadżerski
Coaching biznesowy

Mentoring dla biznesu – właściciele i menadżerowie MSP,

MentorCoaching kryzysowy z:
Menadżerami,
Specjalistami,
właścicielami firm, prezesami, zarządami,
zespołami,
kobietami i osobami prywatnymi.

Specjalizacje szkoleniowe:

Komunikacja interpersonalna, Zarządzanie sobą, zespołem, Kompetencje coacha – szkolenia specjalistyczne otwarte i dla zamkniętych grup menadżerskich na zlecenie.

Specjalizacje doradcza:

Biznes MŚP, Analiza potrzeb rozwojowych przedsiębiorstwa,

Mentoring/superwizja zawodowa:

coachów, trenerów, doradców, menadżerów.

Doświadczanie zawodowe:

Od 1996 do 2015 pracowała w obszarze zarządzania procesami sprzedaży w B2B, B2C, D2D w 16 branżach na 12 województwach Polski. Pracowała w 22 firmach na różnych stanowiskach i poziomie struktury organizacyjnej od firm mikro zatrudniających 3 osoby po duże korporacje zatrudniające 1500 i 3500 osób, w korporacjach – 8 lat. Obecnie od 2014 roku wykorzystuje to doświadczenie głównie pracując projektowo w krótkich i długoterminowych zleceniach, dla wielu klientów z różnych branż, jako doradca zewnętrzny.

Prowadzi projekty rozwojowe stosując: audyty, diagnozy potrzeb, konsultacje kryzysowe, wsparcie w kryzysie, szkolenia grupowe, training of the job / coaching of the job, sesje coachingowe indywidualne i grupowe, mentoring, doradztwo, superwizję dostosowując metodę do potrzeb lub łącząc je.

Praca z wykorzystaniem kompetencji coachingowych: w zarządzaniu, sprzedaży, szkoleniach, programach rozwojowych, mentoringu, treningach stanowiskowych, negocjacjach od 2002 roku – ponad 10 000 godzin.

Nauczyciel Akademicki: WSG Bydgoszcz, przedmiot Coaching. UKW Bydgoszcz, studia podyplomowe Coaching.

Więcej na: https://www.cstcoaching.pl, https://www.facebook.com/cstcoaching https://www.linkedin.com/in/anitaorzechowskacstcoaching/

Iwona Dziweńka

Trener Redukcji Stresu i Pracy z Przekonaniem w kadrze BRIAN TRACY INTERNATIONAL. Jako Coach Biznesu i Life Coach z 20 letnim doświadczeniem w biznesie sama przeszła trudną drogę i chorobę, której przyczyną był nadmierny stres. Dziś jako doświadczony Coach pomaga ludziom i organizacjom w osiągnięciu ich szczytowego potencjału poprzez dostarczanie najbardziej zaawansowanych narzędzi i technik m.in. z zakresu praktycznej komunikacji i zarządzania stresem. W pracy z Kadrą Pana Prezydenta Pawła Adamowicza wprowadzała TEORIĘ 90 SEKUND reakcji na bodziec.

Jako uczennica polskich i zagranicznych mówców motywacyjnych oraz trenerów m.in. Briana Tracy, Dawida Neenana, Ewy Foley, Mateusza Grzesiaka, Małgorzaty Bojanowskiej, Andrzeja Cichockiego, Jakuba Bączka, Iliany Ramirez, Magdaleny Kędzior oraz dr Christiny Hall z USA, łączy wiedzę z praktyką by popularyzować świadomość czym są emocje m.in. wykorzystuje ćwiczenia w praktyce aby te stały się namacalnym doświadczeniem dla klienta. Jako założycielka firmy LIVE NOW – wspiera kobiety na życiowych zakrętach. Jest autorem publikacji i artykułów o Zarządzaniu Stresem, wykładowcą, mówcą i twórcą Międzynarodowego Kursu Uwolnij Stres Uwolnij Emocje, Potęga Celu i Kobieta z Pasją m.in. w Belgii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Holandii i Austrii. Jako gość polskich audycji radiowych często porusza sprawy oceny, krytyki i borykania się z przeszłością. Daje gotowe wskazówki jak sprawnie zarządzać sobą w XXI wieku.

Jako Trener pracuje z kobitami na sesjach indywidualnych w programach mentorskich oraz w programach kursowych trwających 10 tygodni pod nazwą Akademia Rozwoju Kobiety.

Uczy o tym czym jest stres i skąd się on bierze. Uczy rozpoznawania co tak naprawdę nas stresuje. Przeprowadza ćwiczenia do pracy z emocjami m.in. jak panować nad lękiem i złością. Nadaje wspólnie z kobietami sens przeszłości, a to znaczy, że pracuje wspólnie z kobietami nad tym aby zrozumieć co się stało, pracuje nad akceptacją tego co zaszło. Daje także konkretne rozwiązania jak radzić sobie z krytyką, uporczywymi myślami i trudnymi relacjami. Uczy technik relaksu i oddychania by zminimalizować objawy psychosomatyczne, by po prostu czuć się ze sobą lepiej. Uważa, że uwolnione możemy zacząć żyć dla dobra siebie.

Można ją znaleźć na Facebooku pod nazwą LIVE NOW, pod profilem osobistym Iwona Dziweńka oraz na stronie www.live-now.pl.

Iwona Paszkiewicz

Kobieta mająca nieskończone pokłady energii, którymi zaraża innych! Uwielbia ludzi, a szczególnie pasjonuje ją wspieranie innych kobiet! Nie lubi nudy. Napędza ją, gdy dzieje się dużo! Uważa, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych. Jak ktoś nie chce jej wpuścić drzwiami to wchodzi oknem!

Jej marzeniem zawsze było napisanie książki, dlatego to zrobiła! Książka “Pomiędzy biznesem a szczęściem” to zbiór Jej przeżyć i doświadczeń oraz przepis na sukces w biznesie i szczęście.

Prowadzenie firmy od 25 lat i zarządzanie ponad 200 osobowym zespołem nauczyło ją tego, że mimo upadków i wzlotów, które są nieodzownym elementem naszego życia, warto odważnie i zuchwale dążyć do wyznaczonych sobie celów! Swoje biznesowe doświadczenie wykorzystuje spełniając się również jako przewodnicząca Forum Dialogu Społecznego Business Centre Club.

Aktualnie Iwona spełnia się jako trener biznesu, a na swoich szkoleniach korzysta z wiedzy, którą zdobyła podczas ścieżki kariery. Jej specjalność to mentoring biznesowy i szkolenia z rozwoju osobistego. Dzięki licznym kursom, które ukończyła pomaga innym zrealizować wyznaczone cele biznesowe. Swoją cenną wiedzą lubi dzielić się z innymi. Do każdego uczestnika podchodzi indywidualnie, przygotowując szkolenie szyte na miarę!

Od zawsze pasjonowało ją pomaganie innym, dlatego zarządza fundacją follow Me, która wspiera lokalną społeczność. Jednym z największych projektów fundacji jest “Terapeutyczny Ogród Zmysłów” dla dzieci z niepełnosprawnościami. Chcąc jeszcze lepiej pomagać, dołączyła do Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu.

Za swoje działania społeczne i biznesowe otrzymała szereg nagród m.in. odznakę honorową od Rzecznika Praw dziecka, ale wie że największą nagrodą jest UŚMIECH DZIECI, dla których to robi.

Więcej na www.lobo.com.pl oraz na https://www.facebook.com/iwonapaszkiewiczbizneszpasja

Ewa Adamczyk

Właścicielka marki English Club Klubu Językowego w Dąbrowie Górniczej Koordynatorka programu powszechnej dwujęzyczności “Bilingual Future”.

Nauczycielka, lektorka, anglistka i tłumaczka w jednym Mentorka językowa i coach języka biznesu. Skończone studia licencjackie na kierunku filologia angielska na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz studia magisterskie na kierunku język angielski w biznesie w Wyższej Szkole Lingwistycznej w Częstochowie. Dodatkowo ukończone studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej. Studiowała również w Holandii oraz pracowała w Wielkiej Brytanii. Hobbystycznie skończyła filologię słowiańską na Uniwersytecie Śląskim uzyskawszy tytuł magistra z języka chorwackiego.

Nagrody i wyróżnienia:

Nominowana do Nagrody Gospodarczej imienia Karola Adamieckiego w Dąbrowie Górniczej, Członkini Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu z siedzibą w Warszawie, Członkini Forum Koordynatorów programu Dwujęzyczne Dzieci w Polsce, Założycielka “Klub Liderek Biznesu” na Śląsku i Zagłębiu

O Klubie Językowym English Club Dąbrowa Górnicza

Kluczową działalnością Klubu Językowego English Club jest organizowanie i przeprowadzenie stacjonarnych zajęć językowych, w tym: zajęć indywidualnych, dwuosobowych i w kameralnych grupach, dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie językowym. English Club również organizuje i przeprowadza zajęcia typu online, z dojazdem do klienta, a perełką w ofercie Klubu są zajęcia językowo-outdoorowe. Firma od lat jest organizatorem półkolonii dla dzieci i obozów językowych dla młodzieży w kraju i za granicą, a także wyjazdów i podróży językowych dla dorosłych.

English Club oferuje także szkolenia językowe dla firm i instytucji, w tym cały pakiet zajęć specjalistycznych dedykowanych poszczególnym branżom, jak logistyka, administracja, medycyna, prawo, IT, finanse, księgowość, obsługa klienta, itd. Klub świadczy również kompleksową obsługę językową w zakresie tłumaczeń, spotkań i szkoleń biznesowych oraz pośredniczy w negocjacjach biznesowo-handlowych.

– Naszym sukcesem jest spersonalizowanie językowych kursów biznesowych pod daną branżę i potrzeby konkretnego Klienta. Realizacja niszowych programów autorskich i zindywidualizowana nauka języków obcych to główna filozofia naszej firmy. Jesteśmy w tym zakresie pionierami na rynku w Polsce, wyróżniamy się ofertą wśród konkurencji i często mylnie jesteśmy porównywani do typowych sieciowych szkół językowych. Współpraca z nami zaczyna się od spotkania z Klientem, włoskiej kawy lub angielskiej herbaty, rozmowy i zaprojektowania „outfitu” językowego pod indywidualne potrzeby. Następnie „szyjemy kurs językowy” na miarę dla każdej osoby, grupy lub firmy, uwzględniając ich predyspozycje, elastyczność czasową oraz formę i metody zajęć. Współpracujemy ze żłobkami, przedszkolami i szkołami wdrażając Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności, gdzie uczymy dzieci, młodzież bez stresu, bez ocen, bez książek, przez zabawę, ruch, projektowo i skutecznie.

Wyróżnienia i nagrody dla Klubu Językowego English Club:

Licencja dwujęzycznego programu “Billinguar Future”, Placówka partnerska “Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności”, Certyfikat “Wiarygodna szkoła językowa”, Certyfikat “Dobre, bo lokalne – certyfikat jakości”, Dyplom laureata „Orły Edukacji 2021”.

Więcej na: https://englishclub.net.pl

Katarzyna Kędzierska-Stępień

Specjalizuje się w szkoleniach skierowanych dla branży beauty. Jej zakres działań obejmuje: sprzedaż produktów i usług, obsługę klienta, działania marketingowe i promocyjne, obsługę urządzeń kosmetycznych, wykonywanie zabiegów manualnych, tworzenie indywidualnych planów beauty, bycie szczęśliwą i niezależną kobietą.

Uzyskane dyplomy:

Aarhus University (Healthcare and gender mainstreaming), WSSM (International Relations), UŁ (HR management), Akademia Sprzedaży RBC, RBC Master. Członkini Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu,

Uzyskane nagrody:

Przez 6 lat z rzędu nagradzana Lwem Monduniq za najlepsze wyniki sprzedażowe oraz zaangażowanie, „Kobieta, która inspiruje 2020”, „Lwica Biznesu 2021 – nagroda magazynu Law Business Quality”, „Kobieta o wielkim sercu 2021”, „Diamenty Kobiecego Biznesu 2021”.

Więcej na: https://www.facebook.com/KatarzynaMonduniq

* Europejski Klub Kobiet Biznesu potwierdza najwyższą jakość usług oferowanych przez wymienione Członkinie naszej organizacji. 

One thought on “Trenerzy biznesu. Te nazwiska warto znać! Rekomendacja Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *