Myślicie o zakupie nieruchomości we Włoszech – ta konferencja jest dla Was! Sektor nieruchomości we Włoszech – czas na inwestycje

Mieszkanie nad samym morzem w słonecznej Italii czy też inwestycja biznesowa – dlaczego nie! Teraz jest do tego typu działań sprzyjająca koniunktura. O tym jak ją wykorzystać dowiecie się z konferencji, którą przygotowała Polska Izba Biznesowa we Włoszech razem ze specjalistami z sektora nieruchomości, miedzy innymi z BPF Tax&Law – Commercialisti e Avvocati, Associazione Nazionale tra le Società di Promozione e Sviluppo Immobiliare – Krajowe Stowarzyszenie Firm Promujących i Rozwijających Rynek Nieruchomości. Patronat medialny nad konferencją objął Europejski Klub Kobiet Biznesu. 

 

 

Obserwujemy włoski rynek nieruchomości, tak komercyjnych jak i mieszkaniowych i zauważyliśmy, że mając odpowiednie oparcie we włoskich strukturach można znaleźć ciekawe oferty. Nie brak jest jednak różnego rodzaju pułapek, przed którymi chcemy przestrzec. Możliwość wykonywania pracy zdalnie ułatwia podjęcie decyzji o zmianie miejsca zamieszkania. Do tego wiele państw Europy, w tym i Włochy, na rozmaite sposoby zachęcają do przyjazdu i założenia firmy, oferując bardzo interesujące ulgi podatkowe. Z myślą o tych, co myślą o zakupie nieruchomości przygotowaliśmy naszą konferencję, zapraszając jako prelegentów praktyków z sektora – powiedziała Ewa Trzcińska, prezes Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech CAPI, organizator eventu.

We Włoszech warto inwestować, również poprzez zakup nieruchomości. Przypomnijmy, że według OECD włoski PKB w tym roku wzrośnie nawet o 5,9%, a w przyszłym ustabilizuje się na poziomie około 4%. Włochy to nadal jedna z największych europejskich gospodarek opartych na produkcji, a innowacyjne systemy wsparcia dla inwestorów zwiększają atrakcyjność tego strategicznie położonego w rejonie Morza śródziemnomorskiego kraju – powiedziała Mec. Zuzanna Brocka, partner kancelarii BPF Tax&Legal Commercialisti e Avvocati, współorganizator spotkania. Mec. Brocka przypomniała, że włoski Krajowy Plan Odbudowy przewiduje wykorzystanie kwoty 248 mld Euro z unijnego Funduszu Odbudowy oraz dofinansowań uzupełniających. Według premiera Mario Draghi, plan ten pomoże zmienić przyszłość włoskich obywateli.

To kolejna, niezwykle interesująca inicjatywa Izby Biznesowej we Włoszech CAPI. Spodziewamy się dużej frekwencji na konferencji, ponieważ temat zakupu nieruchomości na rynku włoskim dotyczy praktycznie wszystkich przedsiębiorców i inwestorów indywidualnych, którzy decydują się na działalność gospodarczą lub dłuższy pobyt turystyczny we Włoszech. Wymiana informacji dotyczących popytu i ofert jest przecież bezcenna, a porady ekspertów z nami współpracujących pomogą rozeznać się na rynku, prawidłowo ocenić ewentualne okazje i bliżej poznać apekty prawno-fiskalne nowych inwestycji. Nasza Izba ma za zadanie wspierać polskich inwestorów i ich interesy na terenie Włoch, gorąco zapraszamy więc udziału w konferencji online i do bezpośredniego kontaktudodała Agnieszka Barbara Gorzkowska, wice prezes PIBW CAPI, która podczas konferencji powie więcej na temat działalności Izby

W trakcie konferencji eksperci z rynku włoskiego przedstawią podstawowe informacje dotyczące prawnego aspektu zakupu nieruchomości, tak komercyjnych jak i do użytku indywidualnego, przedstawią niektóre z udogodnień inwestycyjnych oraz odpowiedzą na zadawane na czacie w trakcie konferencji pytania. Polska Izba Biznesowa we Włoszech wraz z partnerami zaprasza do udziału w konferencji i do kontaktów po niej.

SEKTOR  NIERUCHOMOŚCI WE WŁOSZECH  – CZAS NA INWESTYCJE

16 listopada  2021 godz. 11.00 -12.30 online  Link do rejestracji na konferencję:

https://capiplit.eu/zapisy-na-konferencje-sektor-nieruchomosci-we-wloszech-czas-na-inwestycje/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *